Connect with us

Społeczeństwo

Liceum z Sokółki wygrało konkurs MSW „Błyskotliwi”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wybrało najlepsze filmy promujące noszenie elementów odblaskowych. Pierwsze miejsce w konkursie „Błyskotliwi” otrzymało LO w Sokółce. Zobacz filmy laureatów

Opublikowano

-

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wybrało najlepsze filmy promujące noszenie elementów odblaskowych. Pierwsze miejsce w konkursie „Błyskotliwi” otrzymało LO w Sokółce. Zobacz filmy laureatów

Fragment plakatu promującego konkurs MSW "Błyskotliwi". Źródło: MSW

Fragment plakatu promującego konkurs MSW „Błyskotliwi”. Źródło: MSW

W konkursie MSW mogły brać udział szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne. Trzeba było nagrać spot, który promowałby noszenie elementów odblaskowych.
Uczniowie nadesłali aż 184 produkcje, z których jury konkursu wyłoniło trzy nagrodzone. 11 kolejnych spotów wyłonionych przez jury rywalizowało na profilu Facebook MSW o nagrodę internautów.
Pierwszą nagrodę zdobył film uczniów z LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, drugą – film uczniów Katolickiego LO im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, a trzecią – spot wykonany przez podopiecznych Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.
Internauci w głosowaniu na Facebooku za najlepszą produkcję uznali film „Bądź błyskotliwy” autorstwa uczniów Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie.

Zwycięskie spoty zapewne obejrzymy nie tylko w sieci. Ministerstwo planuje bowiem wykorzystywać je do promowania w mediach bezpiecznych zachowań wśród pieszych.

 

Oto laureaci i ich filmy:

I nagroda (6 tys. zł)
Spot „Bądź błyskotliwy, noś odblaski” – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika  w Sokółce

II nagroda (5 tys. zł)
Spot „Bądź widoczny, daj szansę kierowcy” – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju

III nagroda (4 tys. zł)
Spot „Nie rób łaski, noś odblaski” – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jakuba Wejhera w Wejherowie

Nagroda internautów (2 tys. zł)
Spot „Bądź błyskotliwy” – Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie

red