Connect with us

Społeczeństwo

Jak Link4 będzie przyznawał zniżki OC za bezpieczną jazdę? Znamy szczegóły

Portal brd24.pl sprawdził, jak dzięki aplikacji na smartfony Link4 będzie przyznawać kierowcom zniżki OC i AC. Program ruszy w pierwszym kwartale 2017 roku

Opublikowano

-

Portal brd24.pl sprawdził, jak dzięki aplikacji na smartfony Link4 będzie przyznawać kierowcom zniżki OC i AC. Program ruszy w pierwszym kwartale 2017 roku

Nawigacja NaviExpert z aplikacją Link4 monitorującą styl jazdy Źródło: materiały prasowe

W pierwszym kwartale 2017 r. Link4 da klientom szansę otrzymywania zniżek za bezpieczną jazdę. Będzie ją trzeba udowodnić przejeżdżąjąc limit kilometrów z włączoną nawigacj,a NaviExpert z aplikacją monitorującą styl jazdy Źródło: materiały prasowe

Link4 od dawna promował wśród klientów aplikację do nawigacji NaviExpert z modułem monitorującym styl jazdy kierowcy. Firma ubezpieczeniowa zachęcała do tego możliwością brania udziałów w konkursach. Sprawdziła bowiem, że kierowcy, którzy monitorują swoją jazdę jeżdżą bezpieczniej niż pozostali klienci.

Teraz Link4 postanowił rozpocząć to, co za granicą ubezpieczalnie robią od lat – kierowcom, którzy będą używać aplikacji i jeździć bezpiecznie, zaoferuje zniżki ubezpieczeń OC i AC nawet do 30 proc. Jak ustalił portal brd24.pl program zniżek za bezpieczną jazdę ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2017 r.

Jak to będzie dokładnie działało? – Zniżki za bezpieczną jazdę zamierzamy zaoferować wszystkim klientom, nie tylko młodym, szansę będzie miał każdy używający aplikacji i wykazujący się bezpieczną jazdą – mówi Marek Baran, dyrektor ds. PR Link4. – Dzięki aplikacji można monitorować styl jazdy, czyli czy ktoś gwałtownie przyspiesza i hamuje. Widać też, czy stosuje się do ograniczeń prędkości na drogach.

Problem w tym, że w przeciwieństwie do czarnych skrzynek montowanych na stałe w aucie, nawigację w smartfonie można wyłączyć. – Takich sytuacji oczywiście nie da się uniknąć – zauważa Baran. – Dlatego, kierowca, który będzie chciał uzyskać zniżki będzie musiał przejechać z włączoną nawigacją określony limit kilometrów.

Kierowca, który będzie chciał w ten sposób ubezpieczyć samochód w Link4 otrzyma skalkulowaną dla siebie stawkę. Gdy wykaże się bezpieczną jazdą, od podstawowej stawki będzie odliczana zniżka. Ta ma sięgać 30 proc. – Bezpieczną jazdę będziemy kontrolować w ustalonych okresach czasu. Zastanawiamy się jeszcze, czy powinno być to oceniane kwartalnie czy miesięcznie. Prawdopodobnie damy tu wybór kierowcom – informuje Marek Baran.

Link4 podkreśla, że przyznawanie zniżki za bezpieczną jazdę na podstawie aplikacji w smartfonach to pierwszy krok firmy w takim sposobie promowania bezpiecznej jazdy. W dłuższej perspektywie firma zakłada wprowadzenie też możliwości instalowania skrzynek tzw. black box.

luz