Connect with us

Społeczeństwo

Mandat z drona? Niewykluczone. Są plany, by wyposażyć w nie policję i ITD

Opublikowano

-

Może przybyć nowe narzędzie nadzoru nad łamiącymi prawo na drodze. Urzędnicy mają plan wyposażenia w drony policji i inspektorów transportu drogowego – ustalił nieoficjalnie portal brd24.pl

Test wykorzystania drona do nadzoru na drodze przez śląskich policjantów Fot. Policja

Test wykorzystania drona do nadzoru na drodze przez śląskich policjantów Fot. Policja

To na razie jedynie prace koncepcyjne, ale – jak wynika z nieoficjalnych informacji brd24.pl – w resorcie infrastruktury pojawił się nowy pomysł na nadzorowanie kierowców na drogach. Urzędnicy poważnie myślą o wykorzystaniu w takich zadaniach dronów.

Jak udało się nam dowiedzieć, wczoraj podczas Droniady 2019 w Katowicach – czyli akademickiego konkursu z wykorzystaniem dronów i systemów analiz informacji – miało dojść do zamkniętego spotkania. Urzędnicy ministerstwa mieli na nim sondować możliwości sprzętu przy wykorzystaniu go w nadzorze drogowym.

Warto przypomnieć, że to właśnie śląscy policjanci jako pierwsi testowali drony na drogach. W 2016 r. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy wsparciu Politechniki Śląskiej i jej drona, sprawdzał, czy taką technologię można wykorzystać do poprawiania bezpieczeństwa pieszych.

red