Connect with us

Społeczeństwo

Marek Dworak przestał być szefem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Opublikowano

-

Marek Dworak, jeden z najbardziej znanych propagatorów bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce stracił stanowisko dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Marek Dworak. Fot. Screen TVP 3 Kraków

Marek Dworak. Fot. Screen TVP 3 Kraków

Marek Dworak od lat znany jest opinii publicznej jako propagator bezpiecznej jazdy po drogach i jako ekspert tłumaczący zawiłości prawne w tej sferze. Przez lata był sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i jednocześnie dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. To drugie stanowisko właśnie stracił.

– Jestem już w wieku emerytalnym, mam 65 lat i czas, żeby inni młodsi zajęli się tym zadaniem, zwłaszcza w tak trudnych czasach jak te związane z pandemią – mówi portalowi brd24.pl Marek Dworak. – Przekazałem władzę w sposób pokojowy. Pozostaję sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD.

Dworak twierdzi, że nadal będzie występował w popularnych programach regionalnej TVP 3 Kraków „Jedź bezpiecznie”, w których promuje bezpieczną jazdę i tłumaczy zawiłości prawa ruchu drogowego. – Nadal będę tam występował, no, przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym, żebym miał przestać – mówi nam.

Według portalu Lovekraków.pl Dworak zostanie zastąpiony przez Pawła Muchę. Mucha to nauczyciel geografii. Pracował wcześniej jako kierownik Wydziału Edukacji w Wieliczce oraz w Małopolskim Kuratorium Oświaty, a ostatnio jako dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie.
Gdy wojewodą małopolskim został Józef Plich z PiS, Paweł Mucha w 2016 r. został dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Długo na stanowisku nie popracował. Gdy na początku 2017 r. wymieniono wojewodę (Plich przeniósł się na posadę do PGE Energia Cieplna) i rządy zaczął były poseł PiS Piotr Ćwik (sam skończył wojewodowanie w 2020 r. i jest teraz w Kancelarii Prezydenta, a wojewodą małopolskim jest teraz Łukasz Kmita, 35-letni działacz PiS z Olkusza.), Mucha został odwołany ze stanowiska.

luz