Connect with us

Społeczeństwo

Masz pomysł na projekt BRD? Walcz o 50 tys. zł dofinansowania od DHL

Opublikowano

-

DHL Parcel Polska ogłosiło konkurs na projekty BRD. Zwycięzca dostanie 50 tys. zł na realizację pomysłu

Konkurs grantowy z okazji 50-lecia DHL

Konkurs grantowy z okazji 50-lecia DHL

Masz pomysł jak poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach? Wiesz, jak skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu? A może chciałbyś wdrożyć innowacyjne rozwiązanie, które pomoże pieszym lub rowerzystom, ale nie masz na to funduszy?

Jeśli tak – możesz walczyć o 50 tys. w konkursie „Bezpiecznie z DHL”. Firma DHL Parcel Polska z okazji 50-lecia istnienia ufundowała grant, by wspierać poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

– Od wielu lat w DHL Parcel Polska kierujemy się bezpieczeństwem jako jedną z podstawowych wartości zarówno w działaniu jak i w komunikacji z otoczeniem. Codziennie na ulice całego kraju wyjeżdża ponad 3500 naszych kurierów i blisko 1000 kierowców transportu liniowego, dlatego czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze – ówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska. – Staramy się edukować naszych pracowników, prowadzimy szkolenia dla kurierów z zakresu pierwszej pomocy, ale jako tak wielka firma, mamy też wyjątkowe zobowiązania wobec społeczeństwa. Tak zrodziła się idea konkursu, a 50-lecie firmy to doskonała okazja, aby go zainaugurować. Serdecznie zapraszam wszystkich, którym tema jest bliski, bo nie ma nic ważniejszego jak zapewnienie ludziom bezpieczeństwa.

W konkursie mogę wziąć udział: organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie oraz spółki prawa handlowego, działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Poza spełnieniem podstawowych kryteriów, związanych z celem konkursu, najwyżej ocenianymi będą projekty innowacyjne oraz te, które zakładają wykorzystanie nowych technologii.

Obszar konkursowy jest bardzo szeroki, może dotyczyć kierowców, pieszych, rowerzystów, motocyklistów, dzieci czy seniorów. Jak podkreślają organizatorzy – każdy pomysł i każde działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa jest ważne.

Projekty można zgłaszać do 26 września 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są  w regulaminie na stronie www.dhlparcel.pl/konkurs-grantowy.

ai