Connect with us

Społeczeństwo

„Mistrz kierownicy” z Łomianek. Jechał ferrari prawie 200 km/h przez Warszawę

Opublikowano

-

Policjanci z grupy SPEED zabrali prawo jazdy kierowcy z Łomianek, który na ograniczeniu do 80 km/h jechał po warszawskim moście prawie 200 km/h. Jego ferrari nie miało ważnych badań technicznych, więc stracił też dowód rejestracyjny

41-latek z Łomianek szarżował ferrari w Warszawie. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące Fot. Policja

41-latek z Łomianek szarżował ferrari w Warszawie. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące Fot. Policja

Policjanci z grupy SPEED patrolowali wczoraj (7 stycznia 2020 r.)  rejon mostu Północnego w Warszawie i zauważyli kierującego Ferrari, który z impetem ruszył mostem w kierunku ul. Pułkowej. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość poruszającego się samochodu. Okazało się, że kierowca przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h, pędzi prawie 200 km/h.

Kierowca został zatrzymany do kontroli. 41-letni mieszkaniec Łomianek został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Kierowca stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy z uwagi na fakt przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Policjanci zatrzymali 41-latkowi także dowód rejestracyjny Ferrari, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, które wygasły w lipcu ubiegłego roku.

ai