Connect with us

Społeczeństwo

No i co, że Dacią? Potrzebował tylko 18 sekund, by uzbierać 35 punktów karnych

Opublikowano

-

Gdy kary dla piratów drogowych zaczęły wreszcie przypominać te z zachodniej Europy, okazuje się, że Polacy potrafią błyskawicznie pozbywać się uprawnień do kierowania. 32-latkowi z powiatu zamojskiego wystarczyło 18 sekund

Wczoraj policjanci z drogówki patrolowali nieoznakowanym bmw z wideorejestratorem drogę wojewódzką 835 w woj. lubelskim. Około godziny 21:45 w miejscowości Jabłonna zauważyli szybko jadący samochód marki Dacia. Kierowca bezpośrednio na przejściu dla pieszych wyprzedził policyjne BMW, a następnie jadący przed nim samochód.

Funkcjonariusze od razu zareagowali na niebezpieczne zachowanie kierującego. Dokonali  pomiaru prędkości – mężczyzna pędził w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h.

32-latek został zatrzymany na drodze i ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 3500 złotych, a na jego konto trafiło aż 29 punktów karnych.

Lubelscy policjanci przypomnieli w komunikacie, że 17 września podwyższono punkty karne za najpoważniejsze wykroczenia. „Warto jednak pamiętać, że to czy nowe przepisy dotkną nas jako uczestników ruchu drogowego, zależy wyłącznie od nas samych. To my decydujemy o prędkości i stylu jazdy, jak prezentujemy. Dlatego w przypadku łamania przepisów należy liczyć się z konsekwencjami” – podsumowali.

ai