Connect with us

Społeczeństwo

Norweski mistrz olimpijski stracił prawo jazdy za wypadek, w którym ucierpiało dziecko na przejściu

Opublikowano

-

Johannes Hoesflot Klaebo wjechał w samochód, który zatrzymał się przed pasami i przepuszczał 12-letnią dziewczynkę. Stracił prawo jazdy

Johannes Hoesflot Klaebo, mistrz olimpijski w biegach narciarskich. Fot. Steffen Prößdorf/CC-BY-SA 4.0

Johannes Hoesflot Klaebo, mistrz olimpijski w biegach narciarskich. Fot. Steffen Prößdorf/CC-BY-SA 4.0

Klaebo, biegacz narciarski, to wielka gwiazda sportu w Norwegii. Ma zaledwie 22-lata a już trzykrotnie stawał na najwyższym podium igrzysk olimpijskich w Pjongczangu (w sprincie, sztafecie i sprincie drużynowym) i został najmłodszym w historii mistrzem w biegach narciarskich.

Jak doniósł portal Vg.no młody mistrz w środę stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku w Trondheim. Policja stwierdziła, że Johannes Hoesflot Klaebo jechał za szybko Toyotą Rav 4 i dlatego uderzył w tył samochodu, który zatrzymał się, by przepuścić 12-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych. Uderzone przez Kalebo auto wjechało w dziecko na pasach. Dziewczynka odniosła lekkie obrażenia. Policja poinformowała, że zatrzymała sportowcowi prawo jazdy.

Norweskie media o incydent zapytały od razu przedstawicieli Toyota w Norwegii – bo firma sponsoruje sportowca i samochód ma od niej. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że wypadek nie będzie miał wpływu na relację sponsorską. Wiadomo za to, że Norweg będzie musiał pokryć szkody z własnej kieszeni.

red