Connect with us

Społeczeństwo

Nowy rekord mandatowy. Kierowca w Wielkopolsce dostał w sumie 3600 zł grzywny. Za co?

Opublikowano

-

Szamotulska drogówka wystawiła chyba najwyższy do tej pory mandat drogowy. Kierowca z gminy Obrzycko musi zapłacić aż 3600 zł. Co zrobił na drodze?

W ostatnich dniach funkcjonariusze drogówki z Szamotuł (Wielkopolskie) dyscyplinowali kierowców m.in. w Sędzinach, Obrzycku, Radzynach oraz w Dusznikach. Nie wahali się wystawiać wysokich mandatów za groźne wykroczenia. I tak mieszkaniec gminy Pniewy, który pędził Porsche przez Sędziny z prędkością 130 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany grzywną w kwocie 2,5 tys. zł.

Przypominamy: zgodnie z nowym prawem ponowne wsiadanie za kierownicę w okresie 3-miesięcznego zatrzymania uprawnień wiąże się już z automatycznym orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd [czytaj o tym].

3600 zł dla 37-latka w audi

W okolicach Gaju Małego policjanci zatrzymali kierującego audi mieszkańca gminy Obrzycko. Nie dość, że jechał 166 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, to jeszcze wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. W dodatku poruszał się samochodem, który nie został dopuszczony do ruchu. 37-latek musi teraz zapłacić mandat w wysokości 3600 zł.

To najwyższa do tej pory grzywna nałożona w Polsce po wejściu w życie nowego taryfikatora. Policja przypomina jednak, że kwoty w taryfikatorze są tylko minimalnymi, które może wystawić – może ukarać kierowców grzywną nawet do 5 tys. zł.

ai