Connect with us

Społeczeństwo

Oleśnica. Podczas egzaminu na placu wjechała w płot i wpadła do rzeki

Opublikowano

-

Nieszczęśliwie zakończyła się próba zdania egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Oleśnicy. Kursantka na placu manewrowym pomyliła gaz z hamulcem. Staranowała płot i wpadła do rzeki

Kadr z filmu ostrzegającego przed złymi instruktorami nauki jazdy Źródło: Facebook/WORD Oleśnica

Zdjęcie ilustracyjne. Kadr z filmu ostrzegającego przed złymi instruktorami nauki jazdy Źródło: Facebook/WORD Oleśnica

Jak doniosła „Gazeta Wrocławska” do tego incydentu doszło 11 grudnia w filii wrocławskiego WORD w Oleśnicy. Część praktyczną egzaminu na placu manewrowym odbywała tam kobieta. Podczas zadania „jazda po łuku” nagle rozpędziła się, staranowała samochodem ogrodzenia ośrodka i skończyła jazdę w rzece Oleśniczance.

Wszytko skończył się jednak szczęśliwie: kursantka zakończyła egzamin z wynikiem negatywnym, samochód odholowano do WORD we Wrocławiu, a płot został naprawiony.

„Jezus Maria, co to się stało?! Przecież wszystko było dobrze!”

W 2012 r. media obiegło nagranie z podobnego zdarzenia podczas egzaminu na prawo jazdy na placu manewrowym w WORD w Częstochowie. Tam kursantka staranowała betonowy płot i wyjechała na drogę… Na nagraniu słychać, jak dziwiła się temu, co zaszło: „Jezus Maria, co to się stało!?” – wykrzykiwała, gdy przejechała przez ogrodzenie. – „Przecież wszystko było dobrze!”.

WORD w Częstochowie tłumaczył potem, że takie sytuacje są wynikiem „słabego, a wręcz niedostatecznego przygotowania kursantów do egzaminów państwowych na prawo jazdy”.

Najechanie na zdającego i zabicie egzaminatora

We wrześniu tego roku egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce egzaminator doprowadził do kolizji z egzaminowanym. Według relacji naocznego świadka egzaminator wjechał w tył motocykla, na którym kursant zdawał prawo jazdy i „omal nie wepchnął go pod inne auta”. Po stłuczce ruszyli dalej, ale jeszcze dwa razy stawali odginając coś przy motocyklu. [CZYTAJ O TYM WIĘCEJ]

Podczas egzaminów wydarzają się – niestety – także zdarzenia poważniejsze. W 2019 r. 68-letnia kursantka na placu manrwrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku z dużą prędkością wjechała w znajdującego się tam 35-letniego egzaminatora. Mężczyzna nie przeżył [CZYTAJ O TYM].

ai