Connect with us

Społeczeństwo

Pchali samochód po autostradzie A2, bo zabrakło im paliwa

Opublikowano

-

Pchali auto po autostradzie. Gdy nadjechała policja, uciekli przez bariery. Okazało się, że obaj byli pijani. Żaden nie przyznaje się do kierowania
Kadr z trailera filmu "Głupi i głupszy" Źródło: YouTube

Kadr z trailera filmu „Głupi i głupszy” Źródło: YouTube

Policja w Łowiczu poinformowała, że pod koniec grudnia doszło do nietypowej interwencji na autostradzie A2. Kierowcy jadący w kierunku Warszawy zgłosili, że dwóch mężczyzn pcha tam pasem awaryjnym nieoświetlony samochód. W dodatku próbowali zatrzymać inne pojazdy, stwarzając zagrożenie na drodze.

Policjanci z ruchu drogowego pojechali na miejsce i zauważyli mężczyzn pchających chryslera. Ci na widok radiowozu przeskoczyli przez bariery ochronne i próbowali się ukryć.

Policjanci ich znaleźli. Dwaj mieszkańcy Łodzi – 25 i 28-latek byli pod wpływem alkoholu. Młodszy z nich miał ponad 1,4 a starszy 2,3 promila alkoholu w organizmie. Nie chcieli przyznać się kto prowadził auto. Powiedzieli funkcjonariuszom, że zabrakło im paliwa dlatego musieli je pchać.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a auto odholowano. Obaj odpowiedzą za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym na autostradzie, gdzie ruch pieszy jest zabroniony. Ponadto śledczy będą ustalali, który z nich kierował pojazdem.

ai