Connect with us

Społeczeństwo

Pierwszy dzień nowego taryfikatora i policja w Warszawie wystawiła już rekordowy mandat 2500 zł

Opublikowano

-

Policjanci z Warszawy ukarali już kierowcę maksymalnym nowym mandatem za przekroczenie prędkości. 2,5 tys. zł zapłaci mężczyzna, który pędził 160 km/h Mostem Siekierkowskim
W warszawskiej policyjnej grupie "SPEED" oprócz nieoznakowanych radiowozów jeździ też KIA Stinger GT. Fot. Policja

W warszawskiej policyjnej grupie „SPEED” oprócz nieoznakowanych radiowozów jeździ też KIA Stinger GT. Fot. Policja

Funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji poinformowali, że już pierwszego dnia, gdy zaczęły obowiązywać nowe, wysokie kary za niektóre wykroczenia drogowe, wręczyli kierowcom kilkanaście mandatów w wysokości 1,5 tys. zł i 2 tys. zł. Większość z tych kar wlepiła kierowcom grupa SPEED – zajmująca się wyłapywaniem przypadków skrajnego łamania prawa drogowego.

Rekordowy mandat – 2,5 tys. zł. – grupa SPEED dała kierowcy samochodu, który dziś w stolicy na Moście Siekierkowskim jechał blisko 160 km/h. Mężczyzna stracił też prawo jazdy.
Na moście w tym miejscu maksymalnie można jechać z prędkością 80 km/h.

Od 1 stycznia 2022 r. za przekroczenie prędkości o 71 km/h lub więcej minimalny mandat to 2,5 tys. zł. Przekroczenie prędkości o 61-70 km/h oznacza karę w kwocie 2 tys. zł. Jazda o 51-60 km/h szybciej niż dozwala prawo oznacza mandat w wysokości 1,5 tys. zł [SPRAWDŹ WSZYSTKIE NOWE KARY OD STYCZNIA 2022 R.]

1,5 tys. zł za omijanie radiowozu, który przepuszczał pieszych na pasach

Wcześniej tego dnia policjanci z Warszawy poinformowali, że wręczyli już mandat 1,5 tys. zł za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Na ul. Słomińskiego w stolicy kobieta kierująca samochodem ominęła radiowóz, który zatrzymał się, by ustąpić pieszym na przejściu dla pieszych.

Tak samo wysoki mandat grozi za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych lub na przejściu dla pieszych oraz za samo nieustąpienie pieszym na przejściu.

ai