Connect with us

Społeczeństwo

Pieszy zawsze pierwszy – konferencja w ramach Warszawskiego Tygodnia BRD

Przez dwa dni nad Jeziorem Zegrzyńskim eksperci będą debatować o tym, jak poprawić bezpieczeństwo pieszych w Polsce. To jedno z wydarzeń 2. Warszawskiego Tygodnia BRD

Opublikowano

-

Przez dwa dni nad Jeziorem Zegrzyńskim eksperci będą debatować o tym, jak poprawić bezpieczeństwo pieszych w Polsce. To jedno z wydarzeń 2. Warszawskiego Tygodnia BRD

Przejście dla pieszych w Paryżu Fot. Aleksandr Zykov CC-ASA-2.0

Fot. Aleksandr Zykov CC-ASA-2.0

Konferencja „Pieszy zawsze pierwszy” trwać będzie przez dwa dni (20-21 czerwca) w ośrodku WDW Rynia. Wystąpi na niej 12 prelegentów. Eksperci z Australii, Niemiec i Norwegii opowiedzą o sposobach, jakie w ich krajach zastosowano w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

O rozwiązaniach ustawowych w Norwegii opowie o nich Bard Johansen z Trygg Trafikk (Norweska Krajowa Rada BRD), Soames Jobs mówił będzie o sytuacji pieszych w Nowej Południowej Walii. Wystąpi też Luigi Ancona, ekspert wypadków z DEKRA Niemcy.

Pobierz pełen plan konferencji

2. Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu drogowego – co jeszcze?

Konferencja „Pieszy zawsze pierwszy” odbywa się w ramach 2. Warszawskiego Tygodnia BRD. W trakcie Tygodnia odbyła się już zorganizowana przez Fundację Jednym Śladem parada „Świeć przykładem nocą” (przejazd motocyklistów przez miasto), pilnik rodzinny zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo i piknik samochodowo-rowerowy zorganizowany przez Automobil Klub Polsk, akcja „Pieszy” zorganizowana przez Fundację Marsz Zebry (przeprowadzanie pieszych przez jezdnię).

Nadchodzące wydarzenia:

20-21.06: Konferencja „Pieszy zawsze pierwszy” – Fundacja „Drogi Mazowsza”. Dwudniowa konferencja z udziałem Polskiego Związku Motorowego, Banku Światowego i Dekra Polska z udziałem ekspertów z USA, Norwegii i Niemiec. Omówimy temat bezpieczeństwa pieszych. Istnieje możliwość wykupienia noclegu. Początek: 20 czerwca, g. 10.00 – 15.30, 21 czerwca, g. 10.00 – 14.00

22.06: Finał „Od Skutera do Harleya” – Stowarzyszenie „Warsaw Chapter Poland” i BBiZK; Finał akcji w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Finaliści napiszą ostatni test. Najlepszy z nich otrzyma skuter i nagrody od Polskiego Związku Motorowego.

22.06: Kampania „Bądźmy Razem Bezpieczni” – Tramwaje Warszawskie. 8. Edycja kampanii społecznej, którą TW chcą zwrócić uwagę na relację „auto-tramwaj”. W tym roku kampanią poruszą problem rozmowy przez komórkę w czasie jazdy, ale również przechodzenia przez tory z komórką w ręku. Początek: 22 czerwca, g. 10.00, Zakład Realizacji Przewozów ul. Siedmiogrodzka 20.

25.06: Piknik „Warszawa jedzie na wakacje” – Fundacja „Drogi Mazowsza” i Dzielnica Śródmieście; Piknik na Krakowskim Przedmieściu z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. 20 stanowisk ćwiczeń, udział Straży Miejskiej, Policji, Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz Komendy Stołecznej Policji.

25.06: Akcja „Bezpiecznej podróży” – PZM. Ogólnopolska akcja polegająca na kontroli pojazdów jadących na wakacje. Specjaliści PZM sprawdzą: hamulce, stan oświetlenia, luzy w układzie kierowniczym, jakość ogumienia, poziom płynów –olej, do spryskiwaczy, płyn chłodniczy, a także mocowanie bagażu, bagażnika rowerowego, pozycję za kierownicą (ustawienie kierownicy, fotela, lusterek, pasów) oraz ustawienie fotelików dla dzieci oraz poprawność zapięcia dzieci w fotelikach. Lista stacji w załączniku.

26.06: „Bezpieczna niedziela” – Komenda Stołeczna Policji. Finał Tygodnia BRD na ulicy Karolkowej. Nauka poprzez zabawę. Karolkowa 46, g. 10.00 – 15.00.

2. Warszawski Tydzień BRD to program prowadzony przez Fundację Drogi Mazowsza. Został objęty patronatem honorowym prezydenta m.st. Warszawy. Patronat medialny objął portal brd24.pl

red