Connect with us

Społeczeństwo

Pijana mama, auto bez badań i siedmioro dzieci na tylnym siedzeniu

Opublikowano

-

41-letnia kobieta z gminy Chrostkowo (pow. lipnowski) została zatrzymana przez policję. Prowadziła samochód mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nie miała uprawnień do kierowania. Wiozła siedmioro dzieci w wieku od 2 do 13 lat
41-latka jeżdżąca w stanie nietrzeźwości z siedmiorgiem dzieci została zatrzymana Fot. KPP Lipno

41-latka jeżdżąca w stanie nietrzeźwości z siedmiorgiem dzieci została zatrzymana Fot. KPP Lipno

W niedzielę (27 czerwca 2021 r.) zaniepokojeni ludzie zawiadomili lipnowska policję o tym, że prawdopodobnie pijany kierowca jeździ volkswagenem golfem. Patrol drogówki odnalazł takie auto i zatrzymał kierowcę w Nowej Wsi. Siedząca za kierownicą 41-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadała uprawnień do kierowania, a samochód nie przeszedł wymaganych badań technicznych. Jadący obok niej partner był kompletnie pijany – miał ponad 3 promile alkoholu w orgniazmie.

41-latka została zatrzymana. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia, bądź zdrowia sąd może zasądzić karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ai