Connect with us

Społeczeństwo

Pijany kierowca, pijana pasażerka, dzieci na kolanach bez fotelików. Jechali na cmentarz…

Opublikowano

-

Policjanci z Tarnobrzega zatrzymali samochód, którego kierowca i pasażerowie mogliby stanowić światowy wzorzec dokumentujący, jak nie należy poruszać się po drogach

Badanie alkomatem podczas policyjnej kontroli. Fot. Policja

Badanie alkomatem podczas policyjnej kontroli. Fot. Policja

W niedzielne popołudnie (10 stycznia 2019 r.) policjanci drogówki zatrzymali w Tarnobrzegu do kontroli drogowej kierowcę volkswagena polo. To, co zobaczyli potem, było porażające.

Kierowca i pasażerka jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W dodatku kobieta trzymała na kolanach swoją 4-letnią córkę. Drugie małe dziecko – 5-letnia dziewczynka – jechała na tylnej kanapie. Także nie była zapięta w samochodowym foteliku ani nawet pasem bezpieczeństwa.

Kierowca nie miał przy sobie dokumentu prawa jazdy. A gdy dmuchnął w alkomat, okazało się, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 33-letnia matka wioząca z nim dzieci też nie była trzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej 1,42 promila alkoholu w organizmie.

31-letni mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił piwo i wybrali się samochodem na cmentarz.

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, samochód został odstawiony na jeden z parkingów. Za takie sprawowanie opieki matka będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. Przed sądem stanie też kierowca – za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

red