Connect with us

Społeczeństwo

Policja uderza w nielegalne wyścigi na drogach. Prawie sto mandatów w jeden wieczór

Opublikowano

-

Policjanci z Puław postanowili poskromić szalejących po drodze kierowców. W jeden wieczór wlepili prawie sto mandatów. Większość za przekroczenia prędkości
Akcja policji w Puławach Fot. Policja

Akcja policji w Puławach Fot. Policja

Nie wszędzie domorośli „kierowcy wyścigowi” kpią z policji zbierając się na nielegalnych wyścigach, jak w Warszawie. Policja w Puławach pokazała, że można ich okiełznać.

20 lipca wieczorem policjanci puławskiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Celem byli ci, którym marzą się nielegalne wyścigi po ulicach.

W jeden wieczór policjanci skontrolowali 96 pojazdów i ujawnili 97 wykroczeń. 84 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, z czego aż 76 mandatów wystawionych zostało za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W jednym przypadku policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych aut – 4 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu czyli nadmiernie przyciemnione szyby pojazdu, przekroczenie norm hałasu, naruszenie wymagań ochrony środowiska. Zatrzymano też pięć dowodów rejestracyjnych za brak ważnych badań technicznych. W dwóch przypadkach policjanci skierowali wnioski o ukaranie kierowcy do sądu. Dwóch z kontrolowanych kierowców nie miało uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas nocnej akcji funkcjonariusze skontrolowali na trzeźwość 205 kierowców.

Policja z Puław zapowiada, że takie kontrole będzie powtarzać.

ai