Connect with us

Społeczeństwo

Policjanci ominęli auto przepuszczające pieszą. Uznali, że nie było wykroczenia, „bo się nie spodziewali”

Opublikowano

-

Szokujące tłumaczenia lubelskich policjantów, którzy zostali nagrani, jak ominęli auto przepuszczające pieszą na przejściu dla pieszych. Uważali, że nie popełnili wykroczenia, bo się „nie spodziewali, że kierowca z prawej może chcieć przepuścić pieszą”. Nie spodziewali się też, że piesza zamierzająca wejść na pasy, naprawdę chce wejść?
Policja omijająca kierowcę ustępującego pieszej na pasach w Lublinie. Kadr z filmu ujawnionego przez "Dziennik Wschodni".

Policja omijająca kierowcę ustępującego pieszej na pasach w Lublinie. Kadr z filmu ujawnionego przez „Dziennik Wschodni”.

 

Tę sprawę w 2017 r. ujawnił jeden z kierowców. Przekazał „Dziennikowi Wschodniemu” film, na którym widać, jak policjanci w Lublinie popełniają groźne wykroczenie. Sytuacja rozegrała się przed przejściem dla pieszych. Czekała przy nim kobieta, która zamierzała wejść na pasy. Kierowca na prawym pasie ruchu się zatrzymał, a lewym pasem – tym, przy którym czekała piesza – przemknęli policjanci w radiowozie. NAGRANIE MOŻNA ZOBACZYĆ TU.

Dziennikarze poprosili policję o wyjaśnienia. Te były szokujące. „Co do zasady, to jeżeli jeden z kierowców się zatrzymuje, aby przepuścić osobę pieszą, to drugi też powinien to zrobić” – przyznał „Dziennikowi” podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jednak zdaniem policjanta w tym przypadku „mogło być tak, że kierowca z lewego pasa nie spodziewał się, że kierowca z prawej strony może chcieć przepuścić pieszą”. I dlatego – jego zdaniem „funkcjonariusze w radiowozie raczej nie popełnili wykroczenia”.

ai