Connect with us

Społeczeństwo

Policjant ominął radiowozem auto przepuszczające pieszych na pasach. Ukarany po koleżeńsku

Opublikowano

-

Portal Nowiny24.pl opublikował film, na którym widać skandaliczne zachowanie kierowcy radiowozu. Policjant ominął auto, które zatrzymało się, by ustąpić pieszym. Dziennikarze zawiadomili komendę wojewódzką. Policjant został ukarany
Fragment materiału portalu z filmem od czytelnika Źródło: Nowiny24.pl

Fragment materiału portalu z filmem od czytelnika Źródło: Nowiny24.pl

Czytelnik Nowiny24.pl przesłał portalowi nagranie z samochodowego rejestratora. Nagrał w Rzeszowie skandaliczne zachowanie kierowcy radiowozu. Na ulicy Podkarpackiej jeden z kierowców zatrzymywał się, by ustąpić pieszym. Rozpędzony policjant w radiowozie ominął ten pojazd. To zachowanie skrajnie niebezpieczne, a w przypadku policji – skandaliczne. [ZOBACZ NAGRANIE NA STRONACH PORTALU NOWYNY 24]

Omijał auto przed pasami, a policjanci uznali, że… wyprzedzał

Dziennikarze zawiadomili Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Ta przekazała sprawę Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Okazało się, że radiowozem jechali policjanci z Jasła.

W ich sprawie policja przyjęła łagodniejszą dla kieszeni policjanta wersję. Uznała, że nie omijał pojazdu – choć ten faktycznie już stawał – ale że pojazd przed pasami wyprzedzał. W związku z tym, jak donosi portal Nowiny24.pl, policjant za swój skandaliczny wyczyn dostał nie 500 zł mandatu a zaledwie 200 zł i 10 punktów karnych.

Od stycznia tego rodzaju zachowanie karane ma być minimum 1,5 tys. zł grzywny i 15 punktami karnymi. Jednak – co warto zauważyć – w przypadku stwarzania takich zagrożeń na drodze policja zawsze może (i często powinna) odstąpić od ukarania mandatem i skierować sprawę do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł (a od stycznia ma to być do 30 tys. zł).

ai