Connect with us

Społeczeństwo

Policjant ścigał motocyklistę i zabił go radiowozem. Sąd go skazał

Opublikowano

-

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata – taką karę usłyszał policjant, który w 2019 r. w Dorym Mieście ruszył w pościg za motocyklistą i najechał na niego na szutrowej drodze

Pościg z 2019 r. miał dramatyczny finał. Funkcjonariusz Karol S. patrolował z kolegą ulice w Dobrym Mieście w nieoznakowanym radiowozie. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę, który wyjechał ze stacji paliw crossowym motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Motocyklista się nie zatrzymał i zaczął uciekać.

W pewnym momencie uciekinier skręcił w szutrową drogę. Na filmie z policyjnego rejestratora widać, że pościg odbywał się przy prędkościach przekraczających 100 km/h. W pewnym momencie motocyklista znacznie zwolnił, a policjant wjechał w niego radiowozem. Mężczyzna na motocyklu tego wypadku nie przeżył.

Prokuratura stwierdziła, że policjant Karol S. podczas pościgu nie zachował szczególnej ostrożności i nie zachował odpowiedniego odstępu od uciekającego na motocyklu mężczyzny.

Jak podał PAP Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał, że śledczy mają rację. Skazał funkcjonariusza na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd wydał także wobec Karola S. zakaz wykonywania zawodu policjanta. S. ma również zapłacić 44 tys. zł na rzecz najbliższej rodziny zmarłego motocyklisty.

bz