Connect with us

Społeczeństwo

Policyjny helikopter nad A2 ujawnił ciężarówkową patologię. Tak jeżdżą „zawodowcy”

Opublikowano

-

Policja wysłała helikopter nad autostradę A2. W kilka godzin zarejestrował 128 wykroczeń. 78 z nich popełnili kierowcy samochodów ciężarowych

Policyjny helikopter podczas akcji drogówki nad autostradą A2 Fot. Policja

Policyjny helikopter podczas akcji drogówki nad autostradą A2 Fot. Policja

Ponieważ policjanci uwielbiają zamiast codziennej normalnej roboty ogłaszać „akcje” i nadawać im kryptonimy, 25 września ruszyli nad autostradę A2 z akcją „Podniebny patrol”. A konkretniej – na autostradę pojechała grupa Speed (to też tacy policjanci z drogówki, tylko bardziej, bo z nazwą) i była wspierana ze śmigłowca wyposażonego w kamerę.

W skrócie – sygnał z kamery w śmigłowcu przekazywano do radiowozów rozlokowanych na A2, a ci już zatrzymywali kierowców, którzy popełniali wykroczenia.

Policja nie ukrywała, że skupiała się na kierowcach samochodów ciężarowych. Policjanci podczas kilkugodzinnej akcji przeprowadzili 113 kontroli drogowych w tym 80 pojazdów ciężarowych. Ujawnili 128 wykroczeń drogowych, z których 78 popełnili kierujący ciężarówkami. Nałożono 113 mandatów karnych, w tym 77 na kierowców samochodów ciężarowych. Zatrzymano dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

ai