Connect with us

Społeczeństwo

Policyjny „trzeźwy poranek” w Wąbrzeźnie. Odsetek złapanych? 0,4 proc.

Policja z Wąbrzeźna podsumowała dzisiejszą akcję „trzeźwy kierowca”. Zaledwie 0,4 proc. z przebadanych kierowców prowadziło po alkoholu

Opublikowano

-

Policja z Wąbrzeźna podsumowała dzisiejszą akcję „trzeźwy kierowca”. Zaledwie 0,4 proc. z przebadanych kierowców prowadziło po alkoholu

Poranna akcja "trzeźwy kierujący" prowadzona przez policję z Wąbrzeźna. Źródło: policja.pl

Poranna akcja „trzeźwy kierujący” prowadzona przez policję z Wąbrzeźna. Źródło: policja.pl

O nikłym sensie prowadzenia „trzeźwych poranków” na portalu brd24.pl już pisaliśmy. Z danych przedstawianych przez Komendę Główną Policji jasno bowiem wynika, że w godzinach porannych na polskich drogach dochodzi do najmniejszej liczby wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców. Największe zagrożenie jest od godziny 16 do 23. I to właśnie wówczas policja powinna prowadzić nasilone działania, by z polskich dróg eliminować największe zagrożenie.

[CZYTAJ: Wiceszef MSWiA nie potrafi uzasadnić policyjnych „trzeźwych poranków”]

Ogromną nieefektywność „trzeźwych poranków” najlepiej obrazują same sprawozdania policjantów. Komenda z Wąbrzeźna (Kujawsko-Pomorskie) własnie pochwaliła się wynikami akcji prowadzonej dziś rano. W alkomaty dmuchali wszyscy na drodze – od rowerzystów do kierowców ciężarówek. Wyniki?
Policjanci przebadali 684 uczestników ruchu drogowego. Na prowadzeniu pod wpływem alkoholu złapali trzech. Czyli w czasie, gdy prowadzili akcję odsetek prowadzących pod wpływem alkoholu wynosił – 0,4 proc. z wszystkich badanych.
Warto zauważyć, że spośród trzech przyłapanych kierowców większość – bo dwóch – dopuściło się wykroczenia, a nie przestępstwa. Mieli bowiem w organizmie 0,4 promila alkoholu. Jeden z przyłapanych kierowców miał blisko promil. Wszyscy za swoje zachowanie odpowiadać będą przed sądem.

Podkreślmy – w portalu brd24.pl nie utożsamiamy się z pijanymi kierowcami. Uważamy, że należy przestrzegać limitów określonych w prawie. Chcielibyśmy jednak, by działania polskiej policji przynosiły jak najlepsze skutki dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego a nie dla papierowych statystyk.

red