Connect with us

Społeczeństwo

Prawie 300 tys. zł – CANARD wybrał doradców do rozbudowy własnego systemu fotoradarów

Opublikowano

-

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD do rozbudowy własnego systemu zatrudniło zewnętrznych doradców „biznesowych i IT”. Na firmę, która wygrała przetarg, wyda ponad 295 tys. zł

Fotoradar na drodze. Fot. CANARD

Fotoradar na drodze. Fot. CANARD

CANARD II – tak nazywa się projekt, już mocno spóźniony, w którym jednostka GITD będzie rozbudowywać w Polsce system nadzorujący kierowców na drogach. W jego skład wchodzą dziś m.in. fotoradary stacjonarne, odcinkowe pomiary prędkości oraz rejestratory przejazdów na czerwonym świetle.

Urzędnicy przy dostawieniu kolejnych urządzeń postanowili skorzystać z zewnętrznych doradców. Ogłosili przetarg na „Świadczenie profesjonalnych usług doradczych o charakterze biznesowym i IT wspierających zarządzanie projektem >>Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym<< współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

9 kwietnia wybrano do tego jedyną firmę, która się zgłosiła – RedPill Szymon Zioło z Warszawy, która zaoferowała za te prace brutto 295,2 tys. zł. Cenę jednej roboczogodziny doradztwa firma wyceniła na 295,20 zł.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej firma ma przygotować m.in. propozycje pomiaru efektywności planowanych zadań rozbudowy systemu urządzeń rejestrujących i funkcjonalności systemów informatycznych. Ma też przygotować dokumentację przetargową dotyczącą zamówień kolejnych urządzeń.
Zewnętrzni doradcy mają też opracować techniczne i technologiczne aspekty szczególnie dotyczące infrastruktury przy drogach i rozwoju infrastruktury teleinformatycznej.

ai