Connect with us

Społeczeństwo

Prezydent Sieradza nie widział jak potrącił staruszkę? Wyciekło nagranie. Wyraźnie ją uderzył autem

Opublikowano

-

„Fakt” ujawnił nagranie, na którym widać, że prezydent Sieradza Paweł Osiewała wyraźnie wjechał w 79-letnią kobietę. Samorządowiec twierdził wcześniej, że miała się sama przewrócić „ze strachu”, a on niczego nie dostrzegł

Jak wczoraj pisaliśmy (czytaj tu) prezydent Sieradza Paweł Osiewała w marcu potrącił 79-latkę samochodem na parkingu galerii handlowej i odjechał z miejsca zdarzenia. Policja uznała, że była to kolizja i ukarała samorządowca jedynie mandatem w kwocie 300 zł. Sam Osiewała tłumaczył, że nie zauważył potrącenia, bo ma wadę wzroku i oślepiło go słońce. Sugerował też, że starsza pani sama się przewróciła, bo się „wystraszyła”.

„Fakt” dotarł jednak do nagrania z monitoringu galerii handlowej, które dla policjantów było podstawą do ukarania Osiewały. Widać na nim, że prezydent wyraźnie uderzył samochodem pieszą – została przepchnięta i przewrócona przez samochód. To zadaje kłam twierdzeniom, że staruszka przewróciła się sama.

Stawia to także pod znakiem zapytania i tak już kontrowersyjną decyzję policji o wystawieniu za to wykroczenie (starsza pani nie doznała obrażeń powodujących unieruchomienie czynności narządów powyżej 7 dni) jedynie mandatu. Bowiem – jeśli prezydent Sieradza rzeczywiście nie zauważył takiego potrącenia, jego kwalifikacje do prowadzenia pojazdów budzą wątpliwości i powinny zostać ponownie sprawdzone. A jeśli jednak widział – to do rozpatrzenia pozostaje kwestia oddalenia się z miejsca zdarzenia zagrożona sankcjami karnymi.

luz