Connect with us

Społeczeństwo

Prezydent Sieradza prawomocnie skazany za potrącenie staruszki

Opublikowano

-

Sąd Okręgowy w Sieradzu podtrzymał ocenę niższej instancji – Paweł Osiewała prawomocnie skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Fot. UM Sieradz

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Fot. UM Sieradz

Prezydent Sieradza nie zgadzał się z wyrokiem sądu rejonowego w sprawie potrącenia starszej pieszej. W 2019 r. samorządowiec wjechał w nią samochodem i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy TVN24 nagłośnił sprawę, miejscowa policja próbowała to zamieść pod dywan – i skończyć na postępowaniu mandatowym. Do mediów trafiło jednak nagranie z monitoringu. Ostatecznie wkroczył do gry prokurator.

Sąd rejonowy uznał, że jest winny i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy. Skazał go na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i wpłaty 10 tys. zł na rzecz poszkodowanej kobiety. Sędzia odebrał też Osiewale prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Teraz – jak poinformował TVN24.pl – proces w drugiej instancji odbył się błyskawicznie. Sąd Okręgowy w Sieradzu odrzucił wszystkie apelacje (prokuratura domagała się kary bez zawieszenia, a obrońcy Osiewały uważali, że nie naruszył zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego umyślnie).
Podtrzymano więc karę wymierzoną przez sąd niższej instancji. Wyrok jest prawomocny.

ai