Connect with us

Społeczeństwo

Prokuratura: są dowody, że 15-latkowie mogli celowo potrącić pieszą w Toruniu

Opublikowano

-

Nieoczekiwany zwrot w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszej w Toruniu. Prokuratura ujawnia, że ma dowody na to, iż nastolatkowie mogli celowo wjechać rowerem w 86-latkę na pasach. Kobieta zmarła

Nowe informacje w sprawie wypadku, do którego doszło przed kilkoma dniami w Toruniu. Dwaj 15-latkowie jechali rowerem po przejściu dla pieszych. Jeden wiózł drugiego na kierownicy. Wjechali w 86-letnią kobietę i odjechali z miejsca wypadku. Starsza pani zmarła następnego dnia po wypadku w szpitalu.

Policja ujawniła film z wypadku i szybko zatrzymała kierowcę roweru. Jego „pasażera” na komendę przyprowadziła matka.

Jak wskazywaliśmy na brd24.pl obaj odpowiadali by przed sądem rodzinnym, bo nie mają jeszcze 17 lat. Jednak nowe informacje prokuratury wskazują, że chłopcy mogą też odpowiadać przed sądem jak dorośli. Śledczy twierdzą bowiem, że zgromadzili dowody na to, iż prawdopodobnie 15-latkowie celowo wjechali w starszą kobietę.

-Przestępstwo ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym jest przestępstwem umyślnym. Mamy dowody na to, że prawdopodobnie doszło do umyślnego potrącenia tej kobiety – powiedział „Wydarzeniom” Polsatu Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

red