Connect with us

Społeczeństwo

Prokuratura: To adwokat od „trumien na kółkach” spowodował śmiertelny wypadek

Opublikowano

-

Prokuratura postawiła zarzuty adwokatowi z Łodzi Pawłowi K. w sprawie śmiertelnego wypadku pod Barczewem. Zdaniem śledczych to mecenas zjechał na przeciwny pas ruchu mercedesem i doprowadził do zderzenia czołowego. Po wypadku Paweł K. w Internecie mówił, że jego ofiary jechały „trumną na kółkach”
Prokurator uznał, że to Paweł K. zjechał na lewą stronę drogi i spowodował zderzenie z audi, w którym zginęły dwie kobiety Fot. Policja/Instagram

Prokurator uznał, że to Paweł K. zjechał na lewą stronę drogi i spowodował zderzenie z audi, w którym zginęły dwie kobiety Fot. Policja/Instagram

Do tego wypadku doszło 26 września 2021 r. na drodze w okolicy Barczewa. Adwokat Paweł K. z Łodzi wracał z wesela znanej infulencerki Martyny Kaczmarek. Na trasie Stare Włóki – Jeziorany zderzył się tam swoim mercedesem czołowo z osobowym audi. W audi zginęły dwie kobiety. Mecenasowi, jego partnerce i dziecku nic się nie stało.

Portal brd24.pl nagłośnił sprawę tego wypadku, bo zaraz po nim influencerka zaczęła w sieci pisać, że „ofiary jechały dwudziestokilkuletnim autem bez poduszek”. W ten sam ton uderzył potem adwokat Paweł K. W sieci społecznościowej nagrał film, w którym w kontekście tego wypadku pouczał ludzi, iż lepiej wziąć kredyt i kupić nowe auto. „„(…) zapominamy moi drodzy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach” – powiedział wówczas.

Za te słowa – które zbulwersowały opinię publiczną – mecenas ma sprawę w sądzie dyscyplinarnym Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Ostatnio odbyła się pierwsza rozprawa. Pełnomocnik Pawła K. zażądał włączenia do dowodów opinii ze śledztwa w sprawie wypadku dotyczącej stanu samochodu ofiar – tak, jakby chciał udowodnić, że adwokat mówiąc o „trumnie na kółkach” miał rację.

Prokuratura stawia zarzut: przejechał na drugi pas i spowodował zderzenie

Kilka dni temu do prowadzącej sprawę wypadku Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęła opinia biegłych. Jak informowaliśmy na brd24.pl przygotowali ją eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji.

Radio Olsztyn ujawniło dziś, że po zapoznaniu się z tą opinią, prokuratura postawiła Pawłowi K. zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego. – Paweł K. naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki mercedes nie zastosował się do oznakowania poziomego, zjechał pojazdem na lewą stronę drogi w wyniku czego doprowadził do spowodowania wypadku drogowego z prawidłowo jadącym z naprzeciwka autem marki audi 80 – powiedział Radiu Olszyn prokurator Krzysztof Stodolny z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Prokurator zastosował wobec adwokata poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. zł. Ma też powstrzymać się od prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy Pawłowi K. po wypadku nie zostało do tej pory formalnie zatrzymane.

Łukasz Zboralski