Connect with us

Społeczeństwo

PZM – największy polski przedstawiciel kierowców popiera zaostrzenie kar na drogach

Opublikowano

-

Polski Związek Motorowy poparł propozycje rządu dotyczące zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa na drogach. To oznacza, że nawet kierowcy w Polsce oficjalnie wspierają zmianę, która ma położyć tamę piratom drogowym

Polski Związek Motorowy Źródło: PZM

Polski Związek Motorowy Źródło: PZM

Rząd Mateusza Morawieckiego przedstawił propozycje zaostrzenia kar za wykroczenia i przestępstwa drogowe. To m.in. podniesienie po ponad 20 latach stawek grzywien nakładanych w formie mandatów na kierowców [czytaj o szczegółach zmian].

Choć nie zaczęły się jeszcze konsultacje społeczne – projekt ma być pokazany jako konkretne zapisy ustawowe dopiero po weekendzie – już widać, że akceptują go nawet kierowcy. W tej sprawie wypowiedział się przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego, największego stowarzyszenia motoryzacyjnego w Polsce, uznającego się za rzecznika wszystkich zmotoryzowanych („Związek pełni obowiązki społecznego rzecznika zmotoryzowanych. Powstanie płatnych dróg, częste zmiany w prawie drogowym, powszechność posiadania prawa jazdy, obligują PZM do stania na straży interesów uczestników ruchu drogowego” – czytamy na stronie PZM).

„Każda zmiana przepisów, która zmierza do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest dobrze przyjmowana przez Polski Związek Motorowy” – powiedział cytowany przez PAP Adam Sobieraj, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z PZM.

ai