Connect with us

Społeczeństwo

Resort Adamczyka zamówił spot o kierowcach. Będzie kopią kampanii z Nowej Zelandii

Opublikowano

-

Ministerstwo Infrastruktury zamówiło spot reklamowy skierowany do kierowców. Będzie kopią głośnego klipu z Nowej Zelandii. Resort ma licencję na zrobienie polskiej wersji. Wiemy więc, jak będzie wyglądać ostrzeżenie przed przekraczaniem prędkości samochodem

Pod koniec kwietnia Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło przetarg na wykonanie spotu przestrzegającego kierowców przed zbyt szybką jazdą. Filmik ma być kopią spotu z kampanii, która w 2014 r. promowana była w Nowej Zelandii. W zamówieniu resort zaznaczył, że ma licencję na zrobienie polskiej wersji spotu pt. „Mistakes” przygotowanego na zlecenie WAKA KOTHAI NZ Transport Agency.

„Spot pokazuje dwóch kierowców samochodów osobowych w zatrzymanym czasie. Obaj kierowcy (mężczyźni) wysiadają z samochodów i zaczynają rozmowę, tuż przed wypadkiem, który ma nastąpić za chwilę. Jeden mężczyzna błaga o bezpieczeństwo swojego syna, który siedzi na tylnym siedzeniu. Jednak jest już za późno i nie mogą już zmienić wyniku swoich zachowań i podjętych decyzji. Kierowcy wracają za kierownicę swoich samochodów, widzimy odczyt prędkościomierza który pokazuje ponad 100/km na godzinę. Czas rzeczywisty nagle powraca i następuje gwałtowny moment wypadku” – wyjaśnia resort w zamówieniu.

Spot będzie więc dokładnym odwzorowaniem tego filmiku:

Dziesięć firm złożyło oferty

Kilka dni temu resort otworzył oferty w tym przetargu. Wykonaniem filmu (oraz 20 plakatów wielkoformatowych) i promowaniem kampanii w Internecie zainteresowanych jest dziesięć firm.

Najtańszą cenę za wykonanie takiego klipu – 170,4 tys. zł – zaoferowała PCFE Jakub Kliszcz z siedzibą w Murzasichle. Najdroższa jest oferta firmy GRUPA ESKADRA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, która chciałaby wykonać spot za blisko 400 tys. zł.

Oprócz spotu i plakatów powstać ma także film „making off” – czyli klip pokazujący od kulis nagrywanie tej kampanii.

luz