Connect with us

Społeczeństwo

Roman Giertych: odczepcie się od Kraśki!

Opublikowano

-

Po ujawnieniu, że dziennikarz TVN Piotr Kraśko został skazany przez sąd, bo sześć lat jeździł samochodem mimo odebranych uprawnień, głos w sprawie zabrał znany mecenas Roman Giertych. Zaapelował, by „odczepić się” od dziennikarza, bo „nikomu krzywdy nie zrobił” i „to jego prywatna sprawa”
Piotr Kraśko, dziennikarz "Faktów" TVN Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

Piotr Kraśko, dziennikarz „Faktów” TVN Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

„Super Ekspress” ujawnił, że Piotr Kraśko został skazany za jazdę samochodem mimo odebranych uprawnień. Dziennikarz wpadł podczas kontroli drogowej w kwietniu. Okazało się, że po tym, jak w 2015 r. stracił prawo jazdy za punkty, nie poszedł na egzamin, tylko po prostu dalej jeździł samochodem. Sąd skazał go na grzywnę i roczny zakaz prowadzenia pojazdów [CZYTAJ O TYM WIĘCEJ].

W tej sprawie pojawiło się dziś wiele komentarzy, zwykle piętnujących takie zachowanie dziennikarza TVN. Zaskoczyło więc zdanie byłego wicepremiera, prawnika Romana Giertycha. Ten na Twitterze wystąpił w obronie Kraśki.

„Odczepcie się od Kraśki! To jego prywatna sprawa. Nikomu krzywdy nie zrobił. Poniósł przewidzianą prawem karę i tyle. Każdego kto w tej sprawie ma inne zdanie zachęcam do wyrażenia go. Ban murowany” – napisał Giertych. Pod jego wpisem pojawiło się wiele innych od jego zdań. Giertych ograniczył widoczność swojego posta.

Wpis Romana Giertycha na Twitterze w sprawie Piotra Kraśki Źródło: Twitter/Roman Giertych

ai