Connect with us

Społeczeństwo

AKTUALIZACJA: Pogrom po kontrolach ITD w autobusach. Amfetamina u kierowcy

Opublikowano

-

Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała kierowców Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. U jednego  wykryto narkotyki w organizmie – dowiedział się brd24.pl. Już wiadomo, że chodziło o amfetaminę

Narkotest policji z Rybnika, który u kierowcy autobusu wskazał obecność amfetaminy Fot. Policja

Głośne wypadki spowodowane przez kierowców, u których w organizmie była obecność narkotyków to nie wszystko. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal brd24.pl wstrząsające są wyniki kontroli ITD w ZTZ w Rybniku. Według naszych informacji spośród 10 skontrolowanych przez inspektorów kierowców, pięciu zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

U jednego z kierowców narkotest miał wskazać na obecność w organizmie substancji odurzających. Według naszych nieoficjalnych informacji chodzić ma o amfetaminę.

Policja opublikowała już oficjalny komunikat. Wiadomo, że badanie narkotestem odbyło się dziś o godz. 8 rano u kierowcy linii nr 9, który wrócił z drugiego już porannego kursu. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Narkotester wykrył jednak w ślinie mieszkańca Rybnika obecność amfetaminy, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu rozpoczął dzisiaj pierwszy kurs z zajezdni na ulicy Brzezińskiej o godzinie 4.20. Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań.

luz