Connect with us

Społeczeństwo

Śmiertelnie potrącił 81-latkę i próbował uciec z Polski. Zatrzymali go w autobusie przed granicą

Opublikowano

-

Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który wjechał w 81-latkę w Toruniu i uciekł z miejsca wypadku. Próbował opuścić Polskę
Nakładanie kajdanek zatrzymanemu. Fot. CC0

Fot. CC0

W piątek (28 października) około godz. 18:15 na ul. Dziewulskiego w Toruniu, na wysokości bloku nr 34 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że kierowca osobowego saaba wjechał w 81-latkę.

Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kobieta kilka godzin po zdarzeniu zmarła w szpitalu. Auto, którym poruszał się sprawca zostało porzucone kilkaset metrów dalej. Samochód był na zagranicznych numerach rejestracyjnych,.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą trafili na trop 36-latka, który na co dzień przebywa za granicą. Mężczyzna cztery dni przed wypadkiem przyjechał do Polski z Belgii. Policjanci podejrzewali, że będzie chciał zbiec za granicę. Udało im się ustalić, że wsiadł do autobusu rejsowego, który kierował się właśnie do Belgii.

Jako, że autokar był już w drodze policjanci z Toruniu poprosili swoich kolegów z Gniezna o zatrzymanie pojazdu i znajdującego się w nim 36-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku.

Wszystkie osoby, które były świadkami wypadku w Toruniu proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.

ai