Connect with us

Społeczeństwo

Śmiertelny wypadek po weselu influencerki. Uczestniczył w nim adwokat. Nagrał skandaliczny film

Opublikowano

-

Po weselu znanej infulencerki jeden z jej gości brał udział w wypadku śmiertelnym. Został wskazany przez policję jako sprawca. To adwokat, który miał wjechać mercedesem czołowo w kobiety jadące starym samochodem. W Internecie nagrał film o tym, że… ludzie powinni kupować nowsze i bezpieczniejsze samochody. Odcięła się od niego sama influencenka. Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział reakcję
Po lewej - miejsce śmiertelnego wypadku. Po prawej - adwokat, który nagrał film w tej sprawie Źródła:Facebook/OSP w Barczewie/Instagram/@adwokatnowejery/Twitter/Jan Śpiewak

Po lewej – miejsce śmiertelnego wypadku. Po prawej – adwokat, który nagrał film w tej sprawie Źródła:Facebook/OSP w Barczewie/Twitter/Jan Śpiewak

Sprawa śmiertelnego wypadku samochodowego w okolicach Barczewa staje się coraz bardziej szokująca. W niedzielę 26 września na trasie Stare Włóki – Jeziorany zderzyły się dwa samochody. Jednym z nich był mercedes, drugim – starsze osobowe audi. W starszym samochodzie śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety. W mercedesie jechała rodzina z dzieckiem, zostało zabrane do szpitala.

Policja wstępnie wskazała, że zawinił tam 41-letni kierowca mercedesa. Miał zjechać na przeciwny pas ruchu i tak doprowadzić do zderzenia czołowego.

Influencerka o starym samochodzie

W portalu brd24.pl ujawniliśmy, że w tym wypadku brali udział goście weselni znanej influencerki Martyny Kaczmarek (na Instagramie słynie z promowania „ciałopozytywności” i tego, by kobiety nie wstydziły się swoich naturalnych kształtów). Po wypadku zamieściła wiadomość na Instagramie, która wiele osób zniesmaczyła. Uwagę zwróciła na doskonale wyposażone 2-letnie auto jej znajomych i fakt, że ofiary jechały „dwudziestokilkuletnim autem bez poduszek

Adwokat o… starych samochodach

Jak ujawnił na Twitterze Jan Śpiewak, gościem weselnym influencerki był adwokat. Mężczyzna też ma konto na Twitterze, gdzie dokumentuje swoje życie – modne stroje, wycieczki, zajęcia na siłowni.

To, czym zszokował, to relacja po wypadku, którą Śpiewak zdążył zapisać (znikają po pewnym czasie) i upublicznić. Na nagraniach mężczyzna skupił się na… przekonywaniu, że należy „wziąć kredyt” i kupować lepsze, bezpieczniejsze samochody.

„(…) zapominamy moi drodzy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach” – mówi adwokat na filmie.

To w kontekście jego potencjalnego sprawstwa tragicznego wypadku brzmi skandalicznie.

 

 

Po ujawnieniu tej sprawy, influencenka po raz kolejny zabrała głos. Tym razem, choć jej znajomy wypowiedział się w podobnym stylu, jak ona zaraz po wypadku, odcięła się od adwokata.

„Nie zgadzam się ze słowami wypowiedzianymi przez gościa mojego wesela” – napisała Martyna Kaczmarek. I podkreślała: „Nie utożsamiam się z jego czynami i słowami. Jest mi bardzo przykro, że padły”.

Szybka jazda na Instagramie

Na profilu adwokata (@adwokatnowejery) na Instagramie odnaleź można w dawnych wpisach m.in. zdjęcie z wnętrza samochodu podczas jazdy. Widać na nim kogoś, kto z wielką prędkością jedzie po – jak wynika z kontekstu – trasie ekspresowej S8. Wskazówka prędkościomierza pokazuje, że ktoś prowadzący ten samochód mógł znacznie przekroczyć dopuszczalną prędkość.

Źródło: Instagram/@adwokatnowejery

Wiceminister sprawiedliwości zapowiada interwencję

Po ujawnieniu tej sprawy na Twitterze, odniósł się do niej dziś wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Szokująca wypowiedź, tym bardziej, że padła z ust adwokata. Zleciłem analizę zabezpieczonego nagrania pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej. Liczę, że podobne działania podejmie sam samorząd adwokacki” – napisał wiceminister.

Zgłoszenie tej sprawy do Okręgowej Rady Adwokackiej zapowiedział też Jan Śpiewak.

Łukasz Zboralski