Connect with us

Społeczeństwo

Stanowcza reakcja sądu. Sprawca śmiertelnego wypadku trafi ze szpitala prosto do aresztu

Opublikowano

-

19 latek na krajowej siódemce wyprzedzał ciężarówkę w miejscu niedozwolonym. Wpadł w poślizg, zderzył się czołowo z innym pojazdem. Zginęły dwie osoby. W gdańskim szpitalu gdzie przebywa sprawca odbyło się posiedzenie sądu. Ten zdecydował o tymczasowym areszcie dla kierowcy

Fot. KWP Gdańsk

Tak wyglądał volkswagen golf po wypadku spowodowanym przez jego kierowcę. Fot. KWP Gdańsk

Do wypadku doszło 31 stycznia do krajowej siódemce między Lniskami a Żukowem. Jadący volkswagenem golfem 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego wyprzedzał ciężarówkę w niedozwolonym miejscu. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia, które na swojej stronie  opublikowała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku widać, że do wypadku doszło w miejscu gdzie droga prowadzi po łuku i na długim odcinku jest oznaczona podwójną ciągłą linią.

Fot. KWP Gdańsk

Policja podkreśla w swoim komunikacie, że 19 letni mieszkaniec powiatu kartuskiego wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Fot. KWP Gdańsk

Kierowca podczas wyprzedzania wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka volvo kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie volkswagena golfa – 17 letnia dziewczyna i 18 letni chłopak. Ranne zostały dwie inne osoby w tym kierowca golfa.

To nie pierwszy wypadek spowodowany przez tego kierowcę

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku 19-letniemu kierowcy volkswagena golfa postawiła już zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, w wyniku czego doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

Na razie wobec 19 latka sąd orzekł tymczasowy areszt. Posiedzenie zorganizowane zostało na terenie gdańskiego szpitala, gdzie oskarżony kierowca przeszedł operację.

Nie wykluczone, że lista zarzutów wobec niego będzie dłuższa. – Prokuratorzy czekają wciąż na badania toksykologiczne, bo istnieją podstawy do tego, aby przypuszczać, że podejrzany mógł być pod wpływem środków odurzających. Jeżeli się to potwierdzi, to sąd będzie mógł zwiększyć karę o połowę – poinformowała Grażyna Wawryniuk rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Oskarżony 19-latek jesienią 2018 r. spowodował inny wypadek. Poszkodowany został jadący z nim pasażer.

AN