Connect with us

Społeczeństwo

Szaleni kierowcy w Piotrkowie! I szalony zarząd dróg – takie przejście to śmiertelna pułapka

Opublikowano

-

W Piotrkowie Trybunalskim kierowcy stwarzają poważne zagrożenie dla pieszych – omijają tych, którzy ustępują pieszym na przejściu. Skandalem jest też jednak przejście przez 6 pasów ruchu bez sygnalizacji. Tamtejszy zarząd dróg zastawił na ludzi śmiertelną pułapkę – to jak kazać im przechodzić przez autostradę

„Gazeta Trybunalska” pokazała nagranie zachowania kierowców w Piotrkowie Trybunalskim na Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego w okolicach skrzyżowania z ulicą Dzielną.

W najbardziej niebezpieczny sposób łamią przepisy – nie tylko nie ustępują pieszym, ale z pełną prędkością omijają kierowcę, który zatrzymał się, by pieszych na pasach przepuścić.

Zachowanie kierowców jest skandaliczne – i wszyscy nagrani powinni od miejscowej policji otrzymać co najmniej po 1500 zł mandatu za omijanie pojazdu ustępującego pieszym na pasach.

Jednak nie mniejszym skandalem jest w tym miejscu to, co z infrastrukturą na drodze wojewódzkiej nr 437 zrobił zarządca drogi. Przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej prowadzi tam przez trzy pasy ruchu z każdej strony. To tak, jakby ludziom kazać przedostać się na drugą stronę przez autostradę…

Przejście dla pieszych w Piotrkowie Trybunalskim to śmiertelna pułapka zastawiona przez zarządcę drogi - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi Źródło: Google Maps

Przejście dla pieszych w Piotrkowie Trybunalskim to śmiertelna pułapka zastawiona przez zarządcę drogi – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi Źródło: Google Maps

Co gorsze, takich przejść przez trzy pasy ruchu na Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piotrkowie Trybunalskim – jak wynika z Google Maps – jest więcej.

Tego rodzaju przejścia dla pieszych są skandaliczną śmiertelną pułapką. I powinni zostać z polskich dróg jak najszybciej wyrugowane. Należy je przebudować – albo dołożyć do nich sygnalizację, albo zawęzić fizycznymi obiektami drogę tuż przed przejściem do jednego pasa ruchu i za przejściem ponownie rozłożyć trasę na trzy pasy ruchu.

Zadaliśmy pytanie Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim – o to, ile takich przejść bez sygnalizacji jest obecnie w mieście i kiedy zostaną zmienione.

Niestety – żaden samorządowy zarządca dróg nie został w Polsce prawnie zmuszony do likwidacji takich skrajnie niebezpiecznych miejsc. Robi to tylko z własnej woli. Ministerstwo Infrastruktury wydało bowiem jedynie… zalecenia dotyczące bezpiecznej infrastruktury dla pieszych. Minister Andrzej Adamczyk nie chce zmusić zarządców do usunięcia śmiertelnych pułapek z dróg.

Łukasz Zboralski