Connect with us

Społeczeństwo

Szef firmy PR w sprawie Kraśki o jeżdżeniu bez prawa jazdy: Już dawno przestało być naganne

Opublikowano

-

Jeżdżenie bez prawa jazdy, wprawdzie nielegalne, ale już dawno przestało być naganne, a w niektórych środowiskach należy wręcz do właściwego stylu – tak sprawę Piotra Kraśki skomentował Piotr Czarnowski, szef First PR
Piotr Kraśko, dziennikarz "Faktów" TVN Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

Piotr Kraśko, dziennikarz „Faktów” TVN, stracił prawo jazdy w 2015 r. Od tego czasu jeździł bez uprawnień. Wpadł w kwietniu podczas rutynowej kontroli policji na Podlasiu. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

To kolejny zaskakujący komentarz w sprawie dziennikarza TVN Piotra Kraśki, który został skazany przez sąd za przestępstwo prowadzenia samochodu mimo cofniętych mu uprawnień (stracił prawo jazdy za przekroczenie punktów karnych).

Tym razem dla portalu Wirtualnemedia.pl wypowiedział się Piotr Czarnowski. To prezes First PR, pierwszej firmy PR na polskim rynku. Czarnowski stwierdził, że ta sprawa nie będzie miała wpływu na wizerunek Piotra Kraśki. Jego argumentacja jest jednak szokująca.

„Jeżdżenie bez prawa jazdy, wprawdzie nielegalne, ale już dawno przestało być naganne, a w niektórych środowiskach należy wręcz do właściwego stylu. Biorąc to pod uwagę, oraz, że Kraśko zdał jednak egzamin i odnowił uprawienia, nie sądzę, żeby miało to większy wpływ na jego wizerunek” – powiedział Czarnowski portalowi Wirtualnemedia.pl. I dodał: „Nie wiem jak zachowa się TVN, oni zwykle bardzo pilnowali dyscypliny pracowników, ale Kraśko jest bardzo cenny, więc pewnie ich opinia będzie zbieżna z moją”.

Piotr Czarnowski, prezes First PR odbierający tytuł "Gwiazdy PR" w 2019 r. Źródło: Facebook/ZFPR

Piotr Czarnowski, prezes First PR odbierający tytuł „Gwiazdy PR” w 2019 r. Źródło: Facebook/ZFPR

Piotr Czarnowski jest m.in. współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i współtwórcą polskiego Kodeksu Etyki PR. Wykłada na kilku uczelniach w Polsce. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla komunikacji. W 2019 r. przedstawiciele zarządu Związku Firm Public Relations wręczyli mu nagrodę „Gwiazda PR” jako osobie „szczególnie zasłużonej dla branży”.

Giertych każe się odczepić od Kraśki, Żakowski mówi o „skarbie publicznym”

Po skazaniu dziennikarza za przestępstwo w obronę wziął go na Twitterze były minister Roman Giertych. „Odczepcie się od Kraśki! To jego prywatna sprawa. Nikomu krzywdy nie zrobił. Poniósł przewidzianą prawem karę i tyle. Każdego kto w tej sprawie ma inne zdanie zachęcam do wyrażenia go. Ban murowany” – napisał Giertych.

Kraśki bronił też znany publicysta Jacek Żakowski. „W Polsce mamy populistyczną nagonkę na elity profesjonalne – lekarzy, prawników, dziennikarzy. To jedno z największych zagrożeń publicznych” – powiedział Żakowski o sprawie Kraśki portalowi Wirtualnemedia.pl. Przekonywał, że pracownik TVN jest znakomitym dziennikarzem i znawcą polityki zagranicznej. „Jeżdżąc z prawem jazdy jest tak samo świetnym dziennikarzem, jak bez prawa jazdy. To samo dotyczy innych profesjonalistów, z wyjątkiem zawodowych kierowców i polityków, którzy z wielu względów powinni być jak żona Cezara” – stwierdził.

Żakowski ostrzegał też: „Wybitni, utalentowani ludzie jak Piotr Kraśko, są skarbem publicznym. Nie ma wielu takich. Jeśli będziemy marnowali ich pochopnie, to skażemy się na beztalencia i sami się ukarzemy”.

luz