Connect with us

Społeczeństwo

Szef Głównej Komisji BRD Polskiego Związku Motorowego zginął w wypadku na A2

Opublikowano

-

Robert Werle, wiceprezes PZM najechał na tył ciężarówki na autostradzie A2. Potem jego auto uderzyło w bariery. Nie przeżył wypadku

Robert Werle, wiceprezes PZM. Źródło: sgww.pl

Robert Werle, wiceprezes PZM, wiceprezes zarządu Sejmiku Gospodarczego Województwa Wielkopolskiego. Źródło: sgww.pl

Jak wynika z informacji Policji do wypadku, w którym zginął Robert Werle doszło w czwartek wieczorem na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Chrząstów Wielki. Wiadomo, że na trasie akurat jedna ciężarówka wyprzedzała drugą. W prawą część tyłu wyprzedzanej ciężarówki uderzyła alfa romeo kierowana przez Werle. Policja jeszcze nie ustaliła, dlaczego wiceszef PZM najechał na ten samochód.

Po uderzeniu w ciężarówkę samochód Werle zjechał na bok i uderzył w drogowe bariery. Kierowca zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Człowiek od bezpieczeństwa drogowego

Robert Werle od lat związany był z Polskim Związkiem Motorowym i Automobilklubem Wielkopolskim. Był jednym z inicjatorów stworzenia w 1980 r. społecznego ruchu ratowników w Wielkopolsce. Był też instruktorem ratownictwa drogowego.

Funkcję ściśle związaną z bezpieczeństwem pełnił też jako członek prezydium Polskiego Związku Motorowego. Od 2007 r. był szefem Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM. Pełnił też funkcję Przewodniczącego Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turniejów Motoryzacyjnych oraz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Od maja 2018 r. był wiceprezesem Polskiego Związku Motorowego.

Werle był też wiceprezydentem zarządu Sejmiku Gospodarczego Województwa Wielkopolskiego. Miał 64 lata.

ai