Connect with us

Społeczeństwo

Sześć nowych samochodów z wideorejestratorami w Lubuskiem

Trzy nowe policyjne vw będą patrolować odcinek A2. Pozostałe trafiły do komend w Międzyrzecu, Sulęcinie i Strzelcach Krajeńskich

Opublikowano

-

Trzy nowe policyjne vw będą patrolować odcinek A2. Pozostałe trafiły do komend w Międzyrzecu, Sulęcinie i Strzelcach Krajeńskich. Zapłacili za nie Szwajcarzy

Radiowozy policji z wireorejestratorami vw passat

Sześć nowych volkswagenów dla policji kosztowało w sumie 1,5 mln zł. Fot. policja.pl

Nowe nieoznakowane radiowozy trafiły do lubuskich komend powiatowych policji. To samochody vw passat z silnikami V6 o pojemności 3,6l, mocy 300 KM  i skrzynią biegów DSG. Wszystkie radiowozy mają też napęd na cztery koła. Wyposażone zostały w wideorejestratory.
Samochody za 1,5 mln zł kupione zostały w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” (Swiss Contribution). Dlatego trafiły do powiatów, które biorą udział w tym projekcie. Jeździć nimi będą policjanci z komend powiatowych w Międzyrzecu, Sulęcinie i Strzelcach Krajeńskich. Trzy kolejne patrolować będą lubuski odcinek autostrady A2.

W ramach Swiss Contribution kupiono już w sumie 12 samochodów z wideorejestratorami dla policji. Sześć radiowozów trafiło do województwa podlaskiego. Polsko-szwajcarski program, oprócz wyposażania policji w auta, zakłada też szkolenia, kampanie społeczne oraz budowanie bezpiecznej infrastruktury drogowej.

ki