Connect with us

Społeczeństwo

Szokujące nagranie z Warszawy. Kierowcy gotowi zabić dziecko na przejściu omijają przed pasami

Opublikowano

-

Kanał „Stop Cham” na YouTube opublikował nagranie kierowcy z Warszawy, który zatrzymał się, by przepuścić dziecko na przejściu. Inni kierowcy omijali go z dużą prędkością. Musiał ratować malucha wychodząc z auta i zatrzymując ruch

To nie jest, niestety, niezwykła sytuacja na polskich drogach. Ale poruszyła ludzi w sieci dlatego, że grupa potencjalnych zabójców za kierownicą narażała życie przerażonego dziecka na przejściu.

Kanał „Stop Cham” pokazał na YouTube nagranie jednego z kierowców, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Płochocińskiej w Warszawie. Widać, że gdy on stoi, to sąsiednim pasem z dużą prędkością przejeżdża sznur samochodów. Każdy z tych kierowców to potencjalny zabójca pieszego – na szczęście dziecki waha się i po wkroczeniu na pasy ustępuje.

Na nagraniu słychać, jak kierowca denerwuje się i boi o życie malca. Dlatego w końcu wysiada z auta i zatrzymuje ruch, by chłopiec mógł przejść przez przejście dla pieszych. Zanim to zrobił, mimo używania klaksonu, życie dziecka naraziło dziesięciu kierowców.

Zgodnie z taryfikatorem punktów karnych w Polsce taki manewr kierowca może wykonać trzy razy – dopiero wówczas straci prawo jazdy.

ai