Connect with us

Społeczeństwo

Szpanował samochodem i potrącił człowieka. Niemiecka policja wydała ENA za Polakiem

Opublikowano

-

Niemiecka Policja wydała Europejski Nakaz Aresztowania Pawła Czapli. Polak szalał na drodze za kółkiem audi A6, potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Niemiecki sąd postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa

31 lipca w Trewirze w Niemczech dwaj kierowcy popisywali się przed sobą na ulicach. Jak wynika z informacji niemieckiej policji 21-latek prowadzący VW Golfa VII GTI oraz 21-letni Polak Paweł Czapla kierujący audi A6 jechali obok siebie i co jakiś czas przyspieszali z rykiem silników, po czym hamowali. W ten sposób doprowadzili do tragedii. Kierowca audi w pewnym momencie potrącił młodego mężczyznę, który przechodził przez ulicę. Pieszy jest w stanie krytycznym.

Po wypadku obaj kierowcy uciekli i nie udzielili pomocy ofierze. 21-letni kierowca golfa został schwytany w Luksemburgu i ekstradytowany do Niemiec. Przebywa w areszcie, bo próbował uniknąć kary.

Kierowca drugiego pojazdu – Paweł Czapla – ukrył auto w odległym miejscu w Trewirze. Odnaleziono je 1 sierpnia, ale samego kierowcy niemieckie służby nie znalazły. Podejrzewają, że także uciekł za granicę. Być może do Polski, gdzie ma rodzinę.

Niemiecki Sąd Okręgowy w Trewirze postawił Polakowi zarzut usiłowania zabójstwa. W związku z tym wydano dotyczący go Europejski Nakaz Aresztowania.

Każdy, kto wie coś o miejscu przebywania Pawła Czapli, proszony jest o kontakt z policją kryminalną pod numerem telefonu: 0651/97792480 lub e-mailem: KDTrier.Hinweisaufnahme@Polizei.rlp.de
Ci, którzy chcą poufnie skontaktować się ze śledczymi, mogą zadzwonić na specjalny telefon zaufania: 0152/28854968

Dane dotyczące poszukiwanego Polaka:

Poszukiwany ENA sprawca wypadku Paweł Czapla Źródło: https://www.polizei.rlp.de

Poszukiwany ENA sprawca wypadku Paweł Czapla Źródło: https://www.polizei.rlp.de

CZAPLA, Paweł

ur. 3 grudnia 1999 w Nowej Soli / Polska

Wzrost: 189 cm

Waga: 70 kg

Włosy: ciemnoblond, krótka fryzura (patrz zdjęcie)

Kolor oczu: brązowy