Connect with us

Społeczeństwo

Szybcy i skruszeni. Przyszli na komisariat, bo na nielegalnym wyścigu w Rzeszowie potrącili kobietę

Opublikowano

-

Podczas nielegalnych wyścigów w rzeszowskiej strefie ekonomicznej doszło do potrącenia kobiety, która „startowała” kierowców. Gdy policja zaczęła ich szukać, wszyscy sami zgłosili się na komisariat

Wyścigi samochodowe. Fot. U.S. Air Force photo by Airman 1st Class Michael Washburn/Released

Tydzień temu w weekend w rejonie strefy ekonomicznej Dworzysko w Rzeszowie urządzono nielegalne wyścigi samochodów. Podczas startu dwóch samochodów doszło do potrącenia kobiety, która dawała sygnał do wyścigu. Gdy filmik z tego zdarzenia wyciekł do Internetu, policja zaczęła szukać uczestników „wyścigu”.

Policja poinformowała, że wszyscy sami zgłosili się do rzeszowskiej komendy i złożyli zeznania. To dwóch młodych mieszkańców Rzeszowa – 18-latek i 20-latek, którzy kierowali samochodami oraz 27-latka z gminy Krasne.
Jak wynika z ich relacji, mężczyźni chcieli spróbować wspólnego startu samochodami. Podczas niego 18-letni kierowca potrącił kobietę. Ta przedstawiła na policji dokumentację medyczną dotyczącą jej obrażeń.

Dalsze postępowanie zależeć będzie od biegłego z zakresu medycyny. Jeśli obrażenia kobiety zostaną zakwalifikowane jako poważne, 18-latek odpowie za spowodowanie wypadku. Jeśli obrażenia nie zostaną uznane za poważne, młody kierowca też nie uniknie kłopotów – funkcjonariusze zapowiadają, że skierują wobec niego wniosek do sądu w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ai