Connect with us

Społeczeństwo

Taksówkarz z Wrocławia oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty

Opublikowano

-

Wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie taksówkarza, który w kwietniu gonił rowerzystę samochodem po parku, potrącił go a potem przejechał po nim. Za usiłowanie zabójstwa Arturowi Ch. grozi dożywocie

Wrocławski taksówkarz jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty. Źródło: YouTube/TV Regionalna pl

Wrocławski taksówkarz jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa rowerzysty. Źródło: YouTube/TV Regionalna pl

Prokuratura oskarża Artura Ch. o to, usiłowanie zabójstwa rowerzysty Yuria H. Śledczy tak ocenili dowody zgromadzone w sprawie – w tym nagranie z kamery pojazdu, którym jechał wrocławski taksówkarz.

Chodzi o wydarzenia z 27 kwietnia 2019 r. To wtedy rano na jednej z wrocławskich ulic, Artur Ch. kierując samochodem osobowym, w pewnym momencie zderzył się z jadącym rowerzystą – Yuriem H. Po zdarzeniu rowerzysta zatrzymał się, mężczyźni wymienili między sobą kilka zdań, po czym pokrzywdzony odjechał w kierunku pobliskiego parku. Artur Ch. udał się swoim samochodem w pościg za  rowerzystą. Gdy obaj mężczyźni dojechali do pobliskiego parku, Artur Ch. uderzył swoim pojazdem w jadącego na rowerze człowieka, a następnie po nim przejechał.
Pierwszej pomocy udzieliły pokrzywdzonemu świadkowie zdarzenia. Następnie na miejsce zdarzenia został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał pokrzywdzonego do szpitala.

„W wyniku zdarzenia Yurii H. doznał obrażeń ciała w postaci tępego zmiażdżenia, urazu klatki piersiowej z następczą odmą opłucnową obustronną oraz złamaniem żeber, co doprowadziło u pokrzywdzonego do ostrej niewydolności oddechowej, co należy uznać za ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu” – pisze prokuratura.

Artur Ch. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że jedynie chciał zatrzymać uciekającego przed nim mężczyznę aby uzyskać jego dane osobowe i domagać się odszkodowania.

ai