Connect with us

Społeczeństwo

To kobieta potrąciła 9-latkę na przejściu koło szkoły w Limanowej. Odpowie w sądzie

Opublikowano

-

Kilka dni temu jeden z kierowców nagrał, jak inny kierowca prawie przejechał dziecko na przejściu koło szkoły w Limanowej. Ojciec dziewczynki domagał się od policji znalezienia kierowcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i znaleźli winną. Zatrzymali jej prawo jazdy

Do tego zdarzenia doszło w Limanowej 2 listopada. Wideorejestrator zapisał, jak 9-latka przechodzi przez przejście na ul. Zygmunta Augusta. Tam są żłobek, przedszkole i szkoła, dlatego przejście jest specjalnie oznakowane – by kierowcy uważali na dzieci. Jednak kierujący czerwony osobowym audi nie zwraca na to uwagi. I tylko dlatego, że dziewczynka jest uważna, udaje się jej zatrzymać w ostatniej chwili – samochód uderza w niesiony przez nią woreczek. Po potrąceniu kierowca nawet się nie zatrzymał.

Ojciec dziecka domagał się od funkcjonariuszy odnalezienia kierowcy. Jak ujawnił serwis Limanowa.in policjanci zabezpieczyli monitoring z tej trasy i znaleźli winną. Okazała się nią 38-letnia kobieta. Zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

ai