Connect with us

Społeczeństwo

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy wypadku pod Bolesławcem

Opublikowano

-

Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie Adama K. Prokuratura postawiła mu zarzuty popełnienia trzech przestępstw: kradzieży samochodu, niezatrzymania się do kontroli i ucieczki z miejsca wypadku

Wypadek BMW i Subaru w miejscowości Wykroty. Źródło: OSP Czerwona Woda

Sąd Rejonowy w Bolesławcu 14 lutego 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i zastosował wobec Adama K. z powiatu zgorzeleckiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące z uwagi na uzasadnioną obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego, ucieczki i ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz grożącą mu surową karę.

27-latek na początku lutego ukradł w Niemczech BMW M2 warte ok. 250 tys. zł. Jadąc skradzionym pojazdem w miejscowości Wykroty na terenie powiatu bolesławieckiego trafił na patrol policji, który chciał go zatrzymać do kontroli. Adam K. rozpoczął jednak ucieczkę. W trakcie pościgu stracił panowanie nad samochodem i wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu pojeździe marki subaru. Po zderzeniu samochodów subaru pękło na pół. Kierowca i pasażerka zostali ranni. Kobieta znajdowała się w stanie zagrożenia życia.

Adam K. uciekł z miejsca wypadku. Trzy dni później znaleźli go policjanci i doprowadzili do prokuratury. Śledczy postawili mu zarzuty popełnienia trzech przestępstw: kradzieży z włamaniem pojazdu marki BMW M2, to jest czynu z art. 279 § 1 kk, przestępstwa niezatrzymania do kontroli na polecenie funkcjonariuszy policji, to jest czynu z art. 178b kk oraz przestępstwa spowodowania i ucieczki z miejsca ciężkiego w skutki wypadku komunikacyjnego, to jest czynu z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

red

EuCO BANNER DLUGI