Connect with us

Społeczeństwo

Volvo Car Poland apeluje do kierowców: wolniejsza jazda, to mniej ludzi w szpitalach

Opublikowano

-

Volvo Car Poland prosi kierowców, by zwłaszcza teraz jeździli ostrożniej, gdy z powodu pandemii służba zdrowia jest obciążona

Deska rozdzielcza Volvo. Fot. Volvo Car Poland

Deska rozdzielcza Volvo. Fot. Volvo Car Poland

„Epidemia koronawirusa stanowi duże obciążenie dla polskiej służby zdrowia, a wiele wskazuje na to, że szczyt zachorowań i największe oblężenie szpitali jeszcze przed nami. Tymczasem w Polsce w ubiegłym roku rannych w wypadkach było ponad 35 000 osób, a kolejnych 2900 zginęło” – piszą przedstawiciele Volvo Car Poland. I zauważają, że po wielu latach sukcesywnej poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie, od trzech lat ponownie zaczął wzrastać bilans wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

„Pod względem liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, Polska od lat okupuje sam dół tabeli. Razem z nami to mało szlachetne grono uzupełniają: Łotwa, Chorwacja, Rumunia i Bułgaria” – zauważają przedstawiciele marki i dodają, że „Policjanci KGP alarmują, że ponownie zaczęła wzrastać liczba odebranych praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Aplikacje ostrzegające o kontrolach drogowych biją u nas rekordy popularności i wyparły popularne wcześniej CB radia”.

Firma zauważa, że trudno na gorszy moment na trafienie do szpitala niż podczas epidemii koronawirusa. I tłumaczy, że służba zdrowia jest teraz bardzo obciążona. Dlatego prosi: „Nie na wszystkie okoliczności zdarzeń drogowych mamy wpływ, ale warto wyeliminować zbędny pośpiech i zwykłą brawurę” i dodaje: „Jeszcze raz gorąco apelujemy do wszystkich kierowców, aby uspokoić swój styl jazdy i zarażać innych. Spokojem. Wszyscy go teraz potrzebujemy”

Cały apel Volvo Car Poland przeczytasz tu