Connect with us

Społeczeństwo

W Polsce możesz jechać 224 km/h i dostaniesz tylko mandat. Słusznie?

Opublikowano

-

Lubuscy policjanci nagrali kierowcę lamborghini, który jechał po autostradzie 224 km/h. Niestety, za tak skrajnie niebezpieczne zachowanie dali mu tylko mandat

Kierowca przekroczył prędkość na autostradzie o 84 km/h. Fot. Policja

We wtorek (18 lipca) przed godziną 11 na lubuskim odcinku autostrady A2 na wysokości Rzepina policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zauważyli sportowe auto jadące lewym pasem ruchu w kierunku granicy. Kierujący poruszał się z bardzo dużą prędkością, dlatego policjanci ruchu drogowego postanowili ją zmierzyć. Po kilku chwilach okazało się, że sportowe lamborghini gna z prędkością 224 km/h.

„To zdecydowanie za szybko nawet jak na warunki autostradowe” – ocenili funkcjonariusze. Jednak, gdy zatrzymali 34-latka z województwa mazowieckiego, zamiast skierować jego sprawę do sądu, dali mu tylko mandat. Kierowca został ukarany grzywną 2,5 tys. zł i 15 punktami karnymi.

Tymczasem w tak skrajnych przypadkach przekraczania prędkości sąd może karać grzywną do 30 tys. zł a także orzekać czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.

ai