Connect with us

Społeczeństwo

W Słupcy policjanci nawracali kierowców. Z księdzem i świętymi obrazkami

Opublikowano

-

Nietypowa kampania policji z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Ruszyli na drogę z miejscowym proboszczem, który wręczał kierowcom święte obrazki. Ksiądz jest oficjalnym kapelanem komendy
Drogówka w Słupcy ruszyła na patrol z proboszczem Fot. KPP Słupca

Drogówka w Słupcy ruszyła na patrol z proboszczem Fot. KPP Słupca

25 lipca słupecka drogówka ruszyła, by nawracać kierowców i skłaniać ich do zachowań zgodnych z prawem. Swoje działania (podejmowane nie po raz pierwszy w ten sposób) nazwali „Ze św. Krzysztofem na drodze”.

Na ulicach pojawili się wraz z proboszczem miejscowej parafii, ks. Hieronimem Szczepaniakiem. Funkcjonariusze przekazywali materiały edukacyjne, rozmawiali o błędach, jakie najczęściej popełniają polscy kierowcy, a ksiądz wręczał chętnym obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

Tego samego dnia po południu pod kościołem pw. bł. M. Kozala w Słupcy (woj. wielkopolskie) mundurowi uczestniczyli w święceniu pojazdów. Przyjeżdżającym pod kościół rowerami, motocyklami, czy samochodami wręczano ulotki przypominające przepisy ruchu drogowego, mundurowi wraz z księżmi apelowali o kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu.

Ks. Hieronimem Szczepaniak jest oficjalnym kapelanem słupeckiej komendy. Figuruje na jej stronie internetowej w umundurowaniu z napisem „Kapelan policji”.

Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Słupcy ks. Hieronim Szczepaniak Źródło: KPP w Słupcy

Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Słupcy ks. Hieronim Szczepaniak Źródło: KPP w Słupcy

luz