Connect with us

Społeczeństwo

Wiceminister Jerzy Szmit podał się do dymisji

Jerzy Szmit przestaje być wiceministrem infrastruktury i budownictwa

Opublikowano

-

Jerzy Szmit przestaje być wiceministrem infrastruktury i budownictwa

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa

Jerzy Szmit, były już wiceminister infrastruktury i budownictwa

Jerzy Szmit poinformował dziś, że podał się do dymisji. Premier Beata Szydło jego dymisję przyjęła. W resorcie odpowiadał za drogi, transport drogowy i transport lotniczy.

Jego nominacja w 2015 r. wzbudziła spore kontrowersje. Głównie dlatego, że początkowo jako wiceminister odpowiedzialny za drogi miał niejako zajmować się też sprawami bezpieczeństwa ruchu drogowego (to w resorcie infrastruktury działa Krajowa Rada BRD). Szybko przypomniano wówczas, że Jerzy Szmit jako kierowca jest zaprzeczeniem idei bezpiecznej jazdy – i dwa razy już stracił prawo jazdy.

Wymiana wiceministra odpowiedzialnego za drogi przyszła w trudnym momencie – w resorcie własnie trwają prace nad nowymi wytycznymi do projektowania i budowy polskich dróg. Od tego zależy, jakie drogi Polacy otrzymają w najbliższych latach.
W resorcie trwały też intensywne prace nad zmianą w systemie szkolenia kierowców – choć po ujawnieniu kontrowersyjnych pomysłów ekspertów z zespołu przygotowującego zmiany, o finale tych prac zrobiło się cicho.

Pilnie potrzebne są również prace nad zmianą bazy pytań egzaminacyjnych dla kandydatów na prawo jazdy. Przepisy się zmieniały i niektóre z pytań nie odpowiadają już temu, co naprawdę powinni wiedzieć kierowcy.

red