Connect with us

Społeczeństwo

Wjechała pijana w ludzi mercedesem w Rzeszowie. Zapłaci równowartość, czyli milion złotych?

Opublikowano

-

To może być jedna z najwyższych do tej pory kar dla pijanych kierowców w ramach konfiskaty. Podczas juwenaliów w Rzeszowie kobieta wsiadła do prezentowanego tam jako atrakcja mercedesa GLC AMG i wjechała w dwóch ludzi. Miała ponad 2,6 promila, a auto należało do salonu. Prawo przewiduje, że będzie musiała zapłacić równowartość mercedesa – a ten model samochodu kosztował ponad milion złotych
Mercedes Benz AMG GLC wszedł do sprzedaży w Polsce latem ubiegłego roku Źródło: materiały prasowe Mercedes Benz Polska

Mercedes Benz AMG GLC wszedł do sprzedaży w Polsce latem ubiegłego roku Źródło: materiały prasowe Mercedes Benz Polska

Podczas Rzeszkowskich Juwenaliów na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej salon mercedesa Sobiesława Zasady prezentował jako atrakcję czerwonego mercedesa GLC AMG. Auto ustawione zostało w strefie VIP na specjalnych podkładkach.

10 maja po godzinie 22 do samochodu wsiadła 37-letnia kobieta. Według portalu Rzeszow-news.pl miała to być kierowniczka salonu, który prezentował mercedesa. Kobieta zasiadła za kierownicą i gwałtownie ruszyła. Wjechała w ławkę, na której siedziało dwóch mężczyzn w wieku 29 i 42 lat. Obaj mężczyźni zostali ranni i przetransportowano ich do szpitala.

Po wypadku na miejscu pojawiła się policja. Przebadała kobietę alkomatem. Okazało się, że 37-latka miała ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponad milion do zapłaty – tyle powinien zasądzić sąd

Za spowodowanie tego wypadku kobieta ma już zatrzymane prawo jazdy, a sprawą będzie musiała zająć się prokuratura. Jednak odpowiedzialność za wypadek drogowy to nie wszystko, co czeka 37-latkę.

Zgodnie z obecnym prawem za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i posiadanie w organizmie powyżej 1 promila, obowiązkowa jest konfiskata pojazdu. W tym przypadku – gdy auto należało do salonu – sąd będzie musiał zasądzić wobec sprawczyni wypadku zapłatę równowartości pojazdu. To może być jedna z najwyższych kar w kraju, bowiem mercedes, którym pijana kierująca doprowadziła do nieszczęścia, warty jest ponad milion złotych.

luz