Connect with us

Społeczeństwo

„Wypadkowe skrzyżowanie”. Drogowcy pokazali wypadki, a policja z dronem – co robią tam kierowcy

Opublikowano

-

Policjanci z Olsztyna połączyli siły z drogowcami z GDDKiA. Zrobili film, w którym pokazali wypadki na pewnym skrzyżowaniu. A potem patrol z dronem pokazał, dlaczego do wypadków tam dochodzi – czyli jak kierowcy lekceważą znak STOP

W polskim Internecie przy okazji wypadków zawsze w dyskusjach pojawiają się tezy tłumaczące kierowców i przekonujące, że winna jest wciąż słaba czy źle zaprojektowana infrastruktura drogowa. Film policjantów z Olsztyna miażdży te argumenty. Widać na nim, że wszystko wydarza się dlatego, iż ludzie za kierownicą mają prawo i procedury za nic.

Klip zmontowano z nagrań na skrzyżowaniu niedaleko Tomaszkowa – na skrzyżowaniu ulicy Wulpińskiej z łącznicami drogi ekspresowej S51. W ciągu ostatnich dwóch lat doszło tam do sześciu wypadków i 11 kolizji. Dlaczego? Bo kierowcy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu. I to widać na nagraniach GDDKiA.

Policjanci z dronem pokazali też, dlaczego kierowcy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu – ignorują znak STOP. Nie zatrzymują się na nim, tylko jadą przez skrzyżowanie. Tacy otrzymywali od policjantów mandaty.

ai