Connect with us

Społeczeństwo

YouTuber szalał po ulicach z Korwinem bez pasów. Policja: analizujemy materiał

Opublikowano

-

YouTuber pokazywał Januszowi Korwinowi-Mikkemu jak „przyspiesza” Audi RS3 na miejskich ulicach. A polityk jechał bez pasów bezpieczeństwa. Sprawą zajęła się policja

Twórca youtubowego kanału HI_5 – niejaki Robert Buczyński (zajmuje się głównie pokazywaniem „fajnych” samochodów, jego Instagram to zbiór zdjęć chłopaka stojącego koło jakiegoś auta) – pod koniec listopada opublikował nagranie z wożenia jako pasażera polityka Konfederacji Janusza Korwina-Mikkego.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego – ot, pokazanie internetowej gawiedzi, jak „przyspiesza” jakiś tam samochód przy wykorzystaniu znanej z polityki twarzy. Jednak prezentowanie przyspieszenia na tym filmie pokazane jest na warszawskich ulicach.
Prędkości, z jakimi porusza się wówczas YouTuber, sprawiają wrażenie mogących dalece przekraczać dopuszczalne normy. W dodatku przez pewien czas w filmie Korwin-Mikke jako pasażer jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – co jest wykroczeniem obciążającym zarówno polityka (mandat bez punktów karnych) oraz YouTubera prowadzącego pojazd (mandat i punkty karne za „kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa”).

Dlatego zdecydowaliśmy się wskazać ten film stołecznej policji.

„(…) wiadomość wraz z załączonym filmikiem została przesłana do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który przeanalizuje przekazany materiał i podejmie czynności zgodnie z obowiązującym prawem” – napisał nam podkom. Rafał Retmaniak z WKS KSP.

YouTuber będzie pewnie mógł liczyć na wsparcie swoich subskrybentów. Uzbierają i na mandat, skoro rozpoczęli zbiórkę publiczną na samochód dla twórcy kanału HI_5. Na razie na auto warte 1,2 mln zł zebrali 21 zł.

ai